Naše studio

Nabízíme pronájem televizního studia pro natáčení, focení nebo živé přenosy. Pronájem studia může zahrnovat i technické zázemí pro natáčení, včetně technické obsluhy, a nebo jen studio se světelným parkem.

Zázemí tvoří studio, režie, dabingová kabina, produkční místnost a zasedací prostory. Studio o velikosti 80m2 je stavebně a technicky uzpůsobeno pro výstavby a rychlé změny natáčecí scény, a nebo virtuální klíčované scény na zelené pozadí o velikosti 10 x 3 m. Strop a stěny studia jsou částečně osazeny akustickým materiálem pro pohlcení zvuku.  Na stropě je upevněn kolejnicový systém se závěsnými světly na stahovacích pantografech. To umožňuje snadnou přestavbu polohy svítidel pro potřeby nasvícení scény. Po obvodu studia jsou instalována přípojná místa pro připojení kamerové technologie a jejího příslušenství.

Studio je studiovými kamerami JVC na pojízdném stativu. Každá kamera je osazena externím hledáčkem, tally signalizací a interkomem pro komunikaci kameramana s režií. Jedna z kamer je osazena čtecím zařízením o velikosti 17“, které se řídí z režie.

Režie studia

Místnost režie navazuje na studio a je oddělena akustickou příčkou s průhledným fixním oknem a akustickými dveřmi. Režie je technicky uzpůsobena pro živé vysílání. V režii se nachází 7 pracovních míst (pracoviště grafiky a titulků, střihače, příjmu signálu z terénu, korekce a zpracování online dotazů do živého vysílání, obsluhy čtecího zařízení, zvukaře a režiséra). Pracoviště jsou využity podle typy natáčeného nebo živě vysílaného obsahu.

Zpracování obrazu a výsledné odbavení vč. distribuce zvuku je zajištěno na televizním produkčním systému Newtek Tricaster 8000. Tato technologie zpracovává veškerý přijímaný materiál z kamer a umožňuje střihači jeho střih, odbavení předtočeného obsahu, doplnění efektových kanálů, efektových přechodů, grafických prvků, vytvoření virtuálních scén atd. Výsledný střih může být pořizován do záznamu nebo vysílán živě a to i na internetové platformy vč. sociálních sítí.

Zpracování zvuku je postaveno na digitálním základu. Pracoviště zvukaře tvoří audio mixážní pult Soundcraft a bezdrátové mikrofony Sennheiser. Podle vhodnosti natáčeného obsahu lze volit z mikrofonů do ruky, klopových nebo portů.

Pro živé vysílání nabízíme možnosti interaktivního zapojení diváků. A to nejen klasickou formou psaných dotazů formou chatu, emailu; ale i přes platformu Skype, na kterou disponujeme technologií Newtek TalkShow, která byla speciálně vyvinuta pro broadcast průmysl a umožňuje zapojení diváka do živého vysílání (např. dotaz diváka k tématu živě vysílané přednášky ze studia).

Veškeré vybavení studia je uzpůsobeno a v některých případech duplikováno pro natáčení nebo živé vysílání i mimo zázemí multimediálního centra. Podle typu natáčeného obsahu vhodně využíváme kamerový jeřáb nebo steadycam s bezdrátovým přenosem obrazu do režie. Veškerá technologie je v našem vlastnictví.

Naši klienti

439
Strabag_logo.svg
logo olomouckeho kraje
logo_mvso zakladni 1
logo